Hakkımızda

Otelimiz

Kefken Limanında yeşilin ve mavinin kucaklaştığı bir ortamda, Sınırsız hizmet anlayışı ile yoğrulmuş doğa ve aile ortamında birarada bulunmak isteyenler için kefkende cenneti anımsatan bir mekan. Kefken Liman Otel, otel keyfi için mükemmel bir tatil mekanı

Lobimiz

Lobimiz sakin müzik yayını ve wireless internet bağlantılıdır. Günboyu hizmetinizdedir.

Odalarımız

Standart odalarımızda; Uydu TV, Mini Bar, Split Klima, Telefon, Banyo bulunmaktadır.

Kefken´in Tanıtımı

Türkiye´ nin Karadeniz deki iki adasından biri olan Kefken Adası, dünyanın çok sayıdaki ülkesine telsiz irtibatı ile tanıtılıyor.

Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Mustafa Yaman, Kefken Adası nın Amatör Telsizcilik Yönetmeliği nde bulunan özel çağrı işaretlerinden YM0KI kullanılmasıyla dünya ülkelerine tanıtıldığını söyledi.

Yaman, bu tanıtımı gerçekleştirmekle birlikte Dünya Adalar Birliği Merkezi nin de dikkatini çektiklerini belirterek Dünya Adalar Birliği Merkezi, Kefken Adası nı Asya ülkelerindeki 159. ada olarak tescil etti. Bunu sağladığımız için çok mutluyuz dedi. Kefken in tanıtımı için dünyadaki tüm adaların aktivasyonunu takip eden ve merkezi İngiltere de bulunan Islands On The Air aracılığıyla dünyadaki amatör telsizcilere çağrı yapıldığını bildiren Yaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu merkezle irtibat kurup bir ilki gerçekleştirdik ve Kefken Adası nı dünyaya tanıttık. 15 personelle 3 gün boyunca özel çağrı işareti kullanıp ABD, İngiltere, Almanya, Kanada, Fransa, İsviçre, Yunanistan, Rusya, Çin ve Brezilya nın da aralarında yer aldığı toplam 124 ülkeden 7 bin civarındaki amatör telsizciyle görüşme sağladık. Adanın tarihçesini anlatmaya çalıştık. Kefken e gelen 2 İtalyan telsizci, buradan kendi ülkelerinin yanı sıra başka bazı ülkelerle de görüşmeler yaptı. Ülkemiz, milyonlarca dolar harcasa da Kefken Adası nın böyle bir tanıtımını yapamazdı.